Zengin hikayeye sahip oyunlar

Hikayeli oyunlar, bazı oyuncuların severek tercih ettiği oyunlar arasında yer alıyor. Zengin hikayeye sahip oyunlar ile sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Bazı kullanıcılar, rastgele oynanan açık dünya oyunları yerine hikayeye sahip oyunları oynayarak rol yapmayı tercih eder. Bu tür pek çok oyun bizlerin karşısına çıkar. Hikaye bazlı oyunları severek oynayan oyuncular için çeşitli oyunlar karşımıza çıkıyor.

Zengin Hikayeye Sahip Oyunlar

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in geliştirmiş olduğu Red Dead Redemption 2 oyunu, vahşi batıda geçen bir oyun olmakla birlikte atmosferiyle oyuncuların beğendiği kaliteli yapımlardan birisi. 175 kez yılın oyunu ödülü almaya hak kazanan RDR 2, açık dünyası ve zengin hikayesi ile listenin başında bizlerin karşısına çıkıyor. Çıkışının üzerinden birkaç yıl geçmesine rağmen oyun, halen grafikleri ve mekanikleri ile oynanan oyunlar arasında.

Cyberpunk 2077

2020 yılının Aralık ayında piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, GTA gibi açık dünya tarzı rol yapma oyunu. Hikaye tarzı oyuna sahip olan ve 207 yılında geçen bu oyunda karakter, gelişen teknolojiye ayak uydurarak pek çok sahnede rol alıyor. CD PROJEKT RED’in geliştirdiği oyun çıktığı zaman hatalar sebebiyle tepkiye yol açsa da zamanla kendini düzelten bir oyun oldu.

Zengin hikayeye sahip oyunlar

Resident Evil 4

Zengin hikayeye sahip oyunlar arasında karşımıza çıkan Resident Evil 4, henüz çıkmamış olsa da şimdiden pek çok oyuncuyu heyecanlandırmış durumda. Çıkış yaptığı fragmanı ile ilgi çeken oyun Resident Evil 4, hayatta kalma tarzı bir korku oyunu olarak oyunculara sunulacak.

A Plague Tale: Requiem

Aksiyon, macera ve keşif oyunu olan A Plague Tale: Requiem, daha yeni çıkmasına rağmen şimdiden insanların dikkatini üzerinde toplayan bir oyun oldu. Amicia ve Hugo, harap olmuş memleketini terk ederek yeni bir yerde hayatına devam eder. Bu sırada gelişen bazı olaylar, hikayeyi ortaya döker.

The Elder Scrolls Online

2014 yılında piyasaya sürülen The Elder Scrolls Online, hikayesi ve rol yapma tarzı bir oyun olmasıyla ve bununla birlikte harika dünyası ile insanların ilgisini üzerine çeken bir oyun. Kendini geliştiren bir hikaye yapısına sahip olan oyun, bu şekilde kullanıcıların yeni yelkenler açmasına da olanak tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…