Xbox ve Xbox Game Pass

Xbox ve Xbox Game Pass fiyatlarında ciddi bir artış bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre firma, fiyatların yükselişinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Xbox oyun konsolu, PlayStation kadar olmasa da günümüzün en çok kullanılan video oyun konsollarından birisi olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Oyun konsolunun yanı sıra Xbox Game Pass aboneliği de pek çok kişinin önem göstermiş olduğu bir üyelik sistemi. Bu abonelik sayesinde kullanıcılar birçok oyuna bedava ulaşabiliyor. Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar sebebiyle Xbox yönetimi de bir karar almış durumda. Xbox’ın yönetiminde bulunan Phil Spencer, video oyun sektörüyle alakalı önemli açıklamalara değindi.

Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatları Artacak

Xbox oyun konsolu ile birlikte Xbox Game Pass aboneliğine zam yapılacak. Spencer, yaptığı açıklamada dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar sebebiyle fiyatların yükselmesinin gerektiğini açıkladı. Bildiğiniz üzere oyun dünyasında yakın zamanda zam dalgası ile karşılaştık. Bunlardan birisi de Steam oyunlarının bazılarının yüksek fiyatlara satılmaya başlanması olurken firma da buna bir el atıp döviz kurunu güncellemişti. Bununla beraber 18,50 TL’lik oyun 105 TL’ye ulaşmıştı.

Xbox ve Xbox Game Pass

Steam’in böylesine ciddi bir fiyat artışı yapması oyuncular arasında tepkiye yol açmış olsa da şimdi de Xbox tarafında zamlar beklenmeye başladı. Spencer, bu zamların dünya genelinde yaşanan olaylar sebebiyle artık bir zorunluluk haline geldiğini dile getirirken fiyat artışlarının yakın zamanda yapılmayacağını duyurarak oyun severlere müjdeli haberi verdi. Xbox ve Xbox Game Pass için fiyat artışlarının yeni yıldan sonra beklendiği söyleniyor. Yani Spencer, yeni yıl tatiline yaklaşırken kullanıcıların uygun fiyata oyun almasına imkan tanınacağını belirtiyor.

Henüz hangi ürünlerin fiyatının açıklanacağı tam olarak söylenmese de uzmanlar, Xbox ile birlikte Xbox Game Pass aboneliğinin fiyatında bir artış bekliyor. Bunun dışında Xbox Game Studios oyunlarında da bir miktar yükseliş beklenenler arasında.

Yakın zamanda Microsoft, finansal raporları sunmuştu. Buna göre şirket, üçüncü çeyrekte Xbox konsolu ve Xbox Game Pass satışlarında artış elde etmişti. Bu da firmanın gelirlerini arttıran bir durum oldu. Alınacak olan zam kararı ile beraber firmanın gelirlerinin daha da yükselmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kı…