Xbox mobil oyun

Xbox mobil oyun mağazası kurma kararı almış olabilir. Ortaya çıkan iddialar bu yönde görünüyor. Haberimizde bilinmesi gereken detayları aktardık.

Xbox, oyun konsolu ile bilinen bir sistem. Son olarak Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları ile bizlerin karşısına çıkan firma, Microsoft tarafından yönetiliyor. Her ne kadar pazar payı olarak Sony’nin geliştirmiş olduğu PlayStation’ın altında kalsa da şirket, öne geçmek ve bu algıyı değiştirmek için pek çok yatırım yapmış durumda. Şimdi de mobil oyun sektörüne göz diken şirket, bu alanda ilerlemek istiyor olabilir.

Xbox Mobil Oyun Uygulaması Geliştirebilir

Xbox, güncel olarak PC ve konsol sektörüne ağırlık veriyor. Xbox Game Pass aboneliğine sahip olan kullanıcılar hem PC hem konsol kullanarak bu platformlardan oyunları oynayabiliyor. Xbox Game Pass’ın en büyük avantajı abonelik süresince ücretli birçok oyunun ücretsiz olarak erişilebilir olması. Büyük kütüphaneye sahip olan bu aboneliğe yakında mobil oyunlar dahil edilebilir.

Xbox mobil oyun

İddiaya göre Microsoft, Xbox mobil oyun mağazası kurmak istiyor. Daha önce pek çok oyun yapım firmasını satın alarak bazı mobil oyunları da elinde bulundurmaya başlayan şirket, kuracağı mobil oyun mağazası ile hem bu oyunları bu mağazaya eklemeyi planlıyor olabilir hem de daha fazla şirket ile anlaşarak mağazayı geliştirmek istiyor olabilir.

Candy Crush Saga ve Call of Duty Mobile gibi pek çok oyunun sahibi olan Microsoft’un bu adımı Google Play Store ve App Store ile rekabetleri daha da kızıştıracak gibi görünüyor. Henüz iddiaların doğru olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yer almıyor fakat gelecekte yapılacak olan Xbox etkinliği ile beraber oyuncuların böyle bir proje olup olmadığını öğrenmesi mümkün olacak.

Xbox mobil oyun sektörüne giriş yaparken bununla birlikte pek çok olanağı da kullanıcılara sunabilir. Örneğin Xbox, artık konsol, mobil ve PC platformlarında etkili bir rol oynayacağı için çapraz platform desteği sayesinde bazı oyunlar üç platformda da rahatlıkla oynanabilir. Bu da kullanıcılar için önemli avantajlar sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kı…