Voxverse özellikleri

Voxverse özellikleri ile beraber açıklandı. The Sims’in üreticisinden yeni bir oyun geliyor. Bu haberimizde oyunun özelliklerine değinelim.

Will Wright, The Sims ve Simcity’nin fikir sahibi olarak karşımıza çıkan bir kişi. The Sims ve Simcity serisi ile simülasyona bayılan oyunculara güzel oyunlar sunan Wright, şimdi de yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Geliştirilen yeni proje ile birlikte şimdiden bazı kullanıcılar heyecanlanmaya başladı.

Voxverse Özellikleri Açıklandı

Will Wright, geliştirmiş olduğu yeni projesini duyurdu. Voxverse olarak adlandırılan ve Minecraft ile Roblox karışımı bir oyuna benzeyen bu platform, sunduğu özelliklerle şimdiden The Sims veya Simcity gibi oyunları sevenleri heyecanlandırmış durumda. Metaverse projesi olarak geliştirilen Voxverse, oyuncuların kendini ifade edebildiği bir dünyaya ev sahipliği yapıyor.

Oyunun dikkat çeken özelliklerinden birisi The Sims serisinde olduğu gibi oyuncuların kendi durumlarının ve oyuncular arasındaki ilişkilerin yer alması. İki karakter, birbirleriyle görüşünce ilişki tablosu oluşuyor. Bu tabloda yapılan ilişkiye göre değişkenler güncelleniyor. İlişki güçlü, zayıf, kötü iyi veya kötü hale gelebiliyor.

Voxverse özellikleri

Voxverse özellikleri arasında bir oyuncunun kendisi hakkında bilgiler de bulunmakta. Oyuncunun ünlü olma durumu ve ne kadar güvenilir olduğu gibi değişkenler sayesinde karakter hakkında detaylı bilgi sahibi olmak mümkün oluyor.

Platformun dikkat çeken bir diğer özelliği seyahatler olarak karşımıza çıkıyor. Dünya üzerinde çöl, karlı bölge, okyanus ve bunun gibi çeşitli biyomlar yer alacak. Karakterler, uzak noktaya gitmek isterken o bölgeye ışınlanmak yerine araba veya tren gibi ulaşım araçlarıyla gidebilecek.

Gerçekçi özelliklere önem gösterilecek olan oyunda grafikler ise Minecraft ve Roblox karışımı tarzı olacak. Oyunun bir diğer özelliği oyuncuların kendi nesnelerini ve ulaşım araçlarını geliştirebiliyor olması. Karakter geliştirme sistemine de sahip olması beklenen bu oyun, bu özellikleri ile beraber kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Voxverse özellikleri arasında ekonomi sistemi de bulunuyor. Kullanıcılar, ekonomi sistemi sayesinde yaptıkları çalışmalar doğrultusunda para kazanabiliyor. Örneğin bir kullanıcı, işletme kurarak bu işletmeden kazanç elde edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kı…