Valheim incelemesi

Valheim incelemesi ile beraber bilinmesi gereken bir simülasyon oyunu. Oyun, sunduğu özelliklerle adeta yeni bir dünya kurmaya olanak tanıyor.

Günümüzde pek çok oyun bizlerin karşısına çıkıyor. Bu oyunlar arasında Minecraft ve orta çağ tarzı temasıyla ilgi çeken Valheim bulunuyor. Bu oyun, hem çevre geliştirmesiyle Minecraft’a benziyor hem de orta çağ grafikleriyle oyuncuların dikkatini çekiyor.

Valheim İncelemesi

Tasarım

Valheim, en iyi şekilde grafiklerle ve ses tasarımlarıyla hazırlanmış bir oyun. Grafikler orta çağ tarzı olmakla beraber oyundaki her bir nesnenin özenle hazırlanması da kullanıcılar için büyük avantajlar sağlıyor.

Oyunda tasarım ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey animasyonlar olarak açıklanabilir. Valheim oyunu, sunduğu animasyonlarla gerçekçiliği arttıran bir yapıya sahip. Örneğin kazma ile taş kırıldığında ortaya parçalar yayılıyor.

Oynanış

Valheim incelemesi yaparken oyunun özelliklerine de değinmek gerekir. Oyun, klasik tuşlarla oynanmakla beraber kendine has tuşlara da sahip. Oyunda dikkat çeken özelliklerden birisi çevreyi keşfetmek. 10 oyuncuya kadar hayatta kalma macerasını mümkün kılan Valheim’de kullanıcılar, yeni yerler keşfedip daha da gelişecek.

Valheim incelemesi

Oyunun temel özellikleri arasında şehir kurma da yer alıyor. Oyuncular, topladıkları malzeme ile gerçekçi bir şekilde bina inşa ediyor. İnşa edilen binalar o kadar gerçekçi duruyor ki adeta tek bir modelmiş gibi görünüyor.

Oyunun özellikleri arasında üretim ve güçlenme özellikleri de bulunmakta. Fantastik özelliklere de yer veren Valheim, geniş dünyası ile oyuncuların beğendiği bir yapım.

Optimizasyon

Oyun henüz erken aşamada olduğu için optimizasyon sorunlarına sahip olabilir. Oyun için en düşük sistem gereksinimleri:

  • Windows 7 64 bit işletim sistemi
  • 2,6 GHz 4 çekirdek işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 950 veya AMD Radeon HD 7970 ekran kartı
  • DirectX 11
  • 1 GB depolama alanı

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • Intel Core i5 veya AMD Ryzen 5 3 GHz işlemci
  • 16 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 ekran kartı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…