Oyunity

The Stanley Parable İncelemesi

The Stanley Parable incelemesi

Steam ve Epic Games Store’da bulunan The Stanley Parable incelemesi ile beraber öne çıkan bir oyun. Gelin sizlere bu oyundan söz edelim.

Pek çok oyun yer alıyor. Bazı oyunlar hayatta kalma tarzı olup insanları zorlamaya çalışırken bazıları hikaye odaklı bir şekilde sunulabiliyor. Karşımıza çıkan hikaye oyunlarından birisi olan The Stanley Parable, ilginç hikayesiyle ve ürkütücü ortamıyla dikkatleri üzerine çeken bir yapım.

The Stanley Parable İncelemesi

Tasarım

Oyunun grafiklerinden söz etmek gerekirse oyun, sade grafiklere sahip olsa da tasarım açısından gayet başarılı. Her bir nesne, en iyi şekilde koyulup güzel bir görünüm oluşturmuş durumda. Bununla beraber oyunun arka planda İngilizce seslendirmesi yer alıyor. Türkçe altyazı desteği sayesinde oyuncular, oyunu anlayarak oynayabiliyor. Buna ek olarak oyun için Türkçe seslendirme paketi olduğunu da ifade edelim.

Oynanış

Oyun için asıl önemli olan nokta oynanışı olarak karşımıza çıkıyor. FPS bakış açısı ile oynanan bu oyunun hikayesi oldukça ilginç. Stanley, ofiste çalışan bir karakter. Bir gün ofiste normal bir şekilde çalışırken ortamın ciddi anlamda sessiz olduğunu fark ediyor. Bu doğrultuda ayağa kalkıyor ve çevresine bakıyor. Kimsenin olmadığını gören Stanley, konuşan bir dış ses ile beraber ofiste turluyor.

Oyun, çeşitli seçimler sunduğu için birden fazla senaryoya sahip. Her senaryonun farklı sonları bulunuyor. Bu da oyuna çeşitlilik katıyor. Yani kullanıcı, oyunu oynarken farklı olaylar ile karşılaşmakta.

Optimizasyon

The Stanley Parable incelemesi yaparken optimizasyondan da bahsetmek gerekiyor. Oyunun optimizasyonunun yeterli düzeyde olduğu görülmekte. Steam’de değerlendirmelerin %92’sinin olumlu olduğu bu oyunda en düşük sistem gereksinimleri:

Exit mobile version