The Sims 4 İncelemesi

The Sims 4 incelemesi ile beraber merak edilen bir oyun olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu içerikte sizlere bu oyundan bahsedeceğiz.

The Sims serisi, ilk olarak 4 Şubat 2000 tarihinde piyasaya sürülen bir oyun olmaktadır. Bu tarihte bomba gibi çıkan The Sims serisi, dünya genelinde 200 milyondan fazla satmış bir oyun olarak yer alıyor. Maxis tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan The Sims oyunu için yapılan son  güncelleme 28 Haziran 2022 tarihinde genişleme paketi olarak yayınlandı. Kendini geliştiren bir oyun olan The Sims serisi için hayranları The Sims 5 beklentisi içerisinde.

The Sims 4 İncelemesi

Tasarım

The Sims 4 oyununun grafikleri ve sesleri hakkında yorum yapmak gerekirse oyunda grafikler, çok kaliteli bir şekilde dizayn edilmemiş durumda. Bu da düşük sistemli oyuncuların da oyunu rahatlıkla oynamasını sağlıyor. Sesler ve müzikler ise oyuna yakışır bir şekilde bulunurken simlerin kendi arasında kullandığı konuşma dili de oyuncuların dikkatini çeken bir detay.

The Sims 4 İncelemesi

Oynanış

The Sims 4 incelemesi yaparken oyunun oynanışı hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Oyun, gayet rahat bir oynanışa sahip. Genel olarak fare ile oynanan The Sims, bazı kontrollere daha hızlı ulaşmak adına klavye ile de oynanabilir. Buna ek olarak oyunda FPS yani birinci şahıs görüş açısı da var fakat yön tuşları ile kontrol edilemiyor.

Optimizasyon

Oyunun optimizasyonunun birçok sisteme göre başarılı olduğunu değerlendirmek lazım. İster düşük sistem olsun ister yüksek sistem olsun kaynak tüketimi donanımlara göre optimize bir şekilde kullanılıyor. Bu da akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. 2 Eylül 2014 tarihinde piyasaya sürülen oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde yer alıyor:

  • Windows 7 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon 64 işlemci
  • 4 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon X1300 veya Intel GMA X4500 ekran kartı
  • 128 MB VRAM
  • DirectX 9.0
  • Pixel Shader 3.0
  • 17 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…