Terraria komutları

Terraria komutları ile oyunu daha hızlı oynamak mümkün. Peki hangi komutlar ile Terraria oyunundan en iyi şekilde faydalanılıyor?

Terraria, günümüzün en popüler oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Minecraft’ın 2 boyutlu hali olarak değerlendirilen bu oyun, 2 boyutlu bir evrende kullanıcıların tek veya arkadaşlarıyla oynamasına imkan tanıyor. Şunu ifade edelim ki bu komutları eğer çok oyunculu modda oynuyor iseniz arkadaşlarınızın yanında hile yapmamanızı tavsiye ederiz.

Terraria Komutları

Oyunda yer alan komutlardan birisi “playing” komutu olarak karşımıza çıkıyor. Bu komut ile beraber oyuncular sunucudaki oyuncu listesini görebiliyor. Bir diğer komut olan “clear” komutu ise konsolu temizlemeye yarıyor. Bu sayede daha temiz bir şekilde sohbet ekranından yararlanılabilir.

Bazı oyuncular sunucuda haylazlıklar yapabilir. Bunun için oyundan atma komutu bulunuyor. “kick” komutu ile beraber bir oyuncuyu sunucudan atmak mümkün. Bir diğer komut olan “ban” komutu ise oyuncuyu sunucudan tamamen yasaklar. Terraria komutları arasında yer alan “time” komutu ise oyun içi zamanı gösteren bir değer döndürüyor.

Terraria komutları

Kullanıcıların yararlanabileceği bir diğer komut “maxplayers” olarak karşımıza çıkmakta. Bu komutun amacı sunucuda yer alabilecek en yüksek oyuncu sayısını belirtmek. Bunun yanı sıra kullanıcılar “motd” komutu ile var olan MOTD mesajını güncelleyebilir. Terraria için bunun gibi daha pek çok komuta yer veriliyor.

Önemli sayılabilecek Terraria komutları arasında zaman güncelleme komutları da bulunuyor. Oyuncular “dawn” komutu ile saati 04:30 yapabilir. “noon” komutu ise saati 12:00’ye getiriyor. Kullanıcılar, “dusk” komutu ile beraber saati 19:30’a getirir. Bir diğer saat değiştirme komutu olan “midnight” ise saati 00:00’de devam ettiriyor.

Terraria’nın belki de en önemli komutları arasında görülen bir diğer komutu eşya alma komutu olarak açıklanıyor. Bu komut sayesinde oyuncular, istediği bir eşyaya hemen ulaşabilir. Komut “/give” olarak yer alıyor. Kullanıcılar “/give <eşya adı> <oyuncu> <miktar>” şeklinde eşyaya sahip olabilir. Terraria, sunduğu çeşitlilik ile tercih edilen bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Cheat Engine ile Hile Yapma

Cheat Engine ile hile yapıp oyunlarda daha başarılı olmak isteyen pek çok oyuncu mevcut. B…