teknik Minecraft modları

Minecraft, dünyanın en çok satan oyunu. Bu bağlamda teknik Minecraft modları da modlu oynamak isteyenlerin merak ettiği bir başlık.

Minecraft oyunu, 2009 yılından bu yana Mojang Studios tarafından geliştirilen bir oyun olurken Microsoft, 2014 yılından bu yana oyunun sahibi olmakta. Dünya genelinde en büyük oyuncu topluluğuna sahip olan Minecraft, hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyor. Oyun, pek çok olanağa yer verdiği gibi modlara da yer vermekte. Bu modlar arasında teknolojik modlar bulunuyor.

Teknik Minecraft Modları

Tinkers Construct

Teknolojik en çok indirilen modlardan birisi olan Tinkers Construct, maden eritme sistemine yer veriyor. Maden eritmek ve madenleri istenilen şekle dönüştürerek güçlü alet ve zırhlar yapmak bu modla mümkün. Ayrıca cevher eritmek, cevheri ocakta ısıtmaya göre 2 kat daha kârlı bir iş.

Immersive Engineering

Pek çok oyuncunun sevdiği bir mod olarak bizleri karşılayan Immersive Engineering, özellikle mühendis olup yeni teknolojiler geliştirmek isteyenlerin yanında yer alıyor. Modda tek bloktan makineler yerine birden fazla bloğun birleştirilerek bir makineye dönüşmesi özelliği bulunuyor. Bu gerçekçi özellik sayesinde kullanıcılar, moddan daha çok keyif alıyor.

teknik Minecraft modları

Thermal Expansion

Teknik Minecraft modları yer alan Thermal Expansion, mod severlerin beğendiği bir teknoloji modu olmakta. Pek çok teknolojik detaya yer verilen modun özelliklerinden birisi çeşitli enerji üretim mekanizmalarının bulunması. Bunun yanı sıra mod içerisinde birçok elektrik ile çalışan makineye yer verilmiş durumda. Teknolojide hızla gelişmek isteyenler için Thermal Expansion, harika bir mod.

Extra Utilities

Oyuncuların çeşitli teknik işler yapmasını kolaylaştıran bir mod olan Extra Utilities için diğer birçok teknoloji modunda olduğu gibi bu modda da otomasyona yer veriliyor. Örneğin mod ile birlikte borular geliyor. Borular, eşya taşıma gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Bunun yanı bazı sistemler sayesinde otomatik üretim yapan tesisler kurulabilir.

Industrial Foregoing

Otomasyon alanında uzmanlaşmış bir mod olan Industrial Foregoing, çeşitli sistemleri bünyesinde barındırıyor. Modda bulunan teknolojiler arasında enerji üretimi, otomatik tarım sistemi, eşya depolama ve aktarım gibi özellikler yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Popüler Minecraft Bedrock Eklentileri

Popüler Minecraft Bedrock eklentileri arasında karşımıza çıkan pek çok mod yer alıyor. Gel…