Steam puan dükkanı

Steam puan dükkanı, Steam’de bazı oyuncuların yararlanmış olduğu bir mağaza. Gelin bu mağazaya beraber detaylı bir şekilde bakalım.

Steam, döviz kuru anlamında oyunculara sunduğu faydalarla bilinen bir platform. Bu zamana kadar 1,8 lira olarak kabul edilen dolar kuru, son güncellemede 10 lira civarında açıklandı. Bu durum, pek çok kişiyi etkilese de Steam’ın yine de düşük bir kur politikası benimsemesi önemli bir karar olmakta. Tabii dolar kuru kısa sürede bu kadar artmamışken şirketin bir anda 5,5 kat artış yapması tepkilere yol açmıştı. Buna rağmen firma, elinden gelen en iyi olanakları sunmaya çalışan bir yer.

Steam Puan Dükkanı

Steam’ın sağladığı özelliklerden birisi son yılların etkili özelliği olan puan dükkanı olarak oyuncularla buluşuyor. Puan dükkanı, puan harcamayı sağlayan bir nokta. Puan kazanmak için yapılması gereken şey oyun satın almak. Oyun satın alan bir kişi farklı puanlara sahip olabiliyor. Oyun dışında DLC, donanım, uygulama, oyun içi öğe ve albüm için de bu sistem geçerli. Her 1 TL’lik harcama 5 puan kazandırıyor.

Steam puan dükkanı

Steam puan dükkanı ile birlikte kullanıcılar, puanlarını bu dükkanda farklı şekillerde harcamaya başlar. Önceden etkinlik dönemlerinde aktif olan bu yer, artık sürekli aktif olmasıyla oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumda. Bu dükkan ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer bilgi buradaki öğelerin takas edilememesi veya pazara yerleştirilememesi.

Steam puan dükkanından kazanç elde etmenin bir diğer yolu inceleme paylaşmak. Bir oyun incelemesi yayınlayan kullanıcının incelemesine ödül verilirse incelemeyi yapan kişi, ödül elde ediyor.

Steam puan dükkanı ile beraber alınabilecek ürünler arasında oyun içi öğeler yer almakta. Oyun içi öğeler sayesinde kullanıcılar, pek çok şey elde edebilir. Bunlar arasında profil arka planı, ifade ve hareketli çıkarma gibi çeşitli ürünler yer alıyor. Puan dükkanında genel olarak şu ürün türleri bulunuyor:

  • Avatar
  • Profil arka planı
  • Mevsimsel rozet
  • Oyun profili
  • Sanatçı profili
  • Profil vitrini
  • Hareketli çıkartma
  • Sohbet efekti
  • İfade

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…