Steam dolar kuru

Steam dolar kuru güncellendi. Yeni güncelleme ile beraber ciddi bir artış meydana gelmiş oldu. Yapılan bu artış makul seviyede sayılıyor.

Oyun servisleri arasında yer alan Steam, düşük dolar kuru sebebiyle oyuncu dostu görünen bir şirket idi. Bilindiği üzere Steam’de dolar kuru 1,8 lira olarak yer alıyordu. Uzun süredir bu şekilde kalan kur, yeni kur güncellemesi ile birlikte artık ciddi bir artış yaşamış oldu. Yaşanan bu artış pek çok oyuncuyu etkilemiş durumda. Özellikle oyun almak isteyen bazı kullanıcılar bu yükseliş sebebiyle oyun almaktan vazgeçti.

Steam Dolar Kuru Artık Daha Yüksek

Steam, yaptığı güncelleme ile birlikte dolar kurunu yükseltti. Yıllardır dolar kurunun artmasına rağmen kuru 1,8 TL seviyesinde tutan Steam, son dönemlerde kurdaki artış ile beraber artık fiyatların yükselmesi gerektiğini düşündü. Dolar kuru her ne kadar 18,60 lira seviyesinde bulunsa da firma, kuru 10 liraya sabitledi.

Steam dolar kuru

Steam kurunun yükselmesiyle beraber birçok oyunun fiyatında artış meydana geldi. Örneğin Left 4 Dead ve Portal 2 oyunu 18,50 TL’den 105 TL’ye çıktı. Steam’de döviz kuruna uygulanan 5,5 kat artış ile beraber henüz bazı oyunların fiyatları artmamış durumda. Bundaki en önemli faktörlerden birisi bazı yayıncı şirketlerin fiyatları kendilerinin güncellemesi. Eğer fiyatlar otomatik güncelleniyor ise oyuna zam gelmiş demektir.

Steam dolar kuru yükselişi ile beraber pek çok oyunda ciddi artışlar meydana gelmiş oldu. Bunun yanı sıra dikkat çeken bir diğer detay oyunların fiyatı arttıkça fiyatlarının düşmesi oldu. Yani Steam, oyuncuların daha az etkilenmesi için kur yükseldikçe fiyatı düşen bir sisteme sahip. Fiyatı dolar bazlı düşük olan oyunlarda kur daha yüksek iken fiyat yükseldikçe kur fiyatı da düşüyor. Örneğin 1 dolar 10 TL iken 50 dolar 8,5 TL olarak yer alıyor.

Fiyatların diğer oyunlara yansıyıp yansımayacağı bilinmiyor fakat şimdiden kullanıcılar fiyatları yükselmeyen oyunları almaya başlarken bazıları da almak istediği oyunun fiyatının yükselmesinden şikayetçi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kı…