Stardew Valley rehberi

Stardew Valley rehberi ile beraber insanların araştırmasını yapmış olduğu bir oyun. Bu başlık altında bu oyundan söz ediyor olacağız.

Günümüzde pek çok oyun bulunuyor. Bu oyunlar arasında Stardew Valley de yer almakta. Simülasyon, rol yapma ve çiftçilik tarzı bir oyun olarak oyuncuların karşısına çıkan Stardew Valley, sunduğu çeşitli mekaniklerle insanların ilgi alanı haline geldi. Birazdan bu mekanikleri açıklayacağız. ConcemedApe tarafından geliştirilen bir oyun olan ve Steam’de son derece olumlu oylara sahip olan üstten bakış açılı oyunda profesyonelleşmek için rehber alınması gerekiyor.

Stardew Valley Rehberi

Oyunun özelliklerinden birisi zaman döngüsünün olması. Mevsimlere yer veren bu oyun, uyku sistemini de gerçekçi bir şekilde uygulamış durumda. Kullanıcılar, eğer geceleri uyumazsa yolda bayılıyor ve hırsızlar, karakterin cebini karıştırabiliyor. Bundan dolayı gündüz çalışmak ve sosyalleşmek, gece uyumak gerekir.

Stardew Valley rehberi

Stardew Valley rehberi hazırlarken sizlere etkinliklerden de bahsetmek gerekiyor. Oyunda pek çok etkinlik yer almakta. Mevsimlere ve günlere göre çeşitli etkinliklere yer veriliyor. Şunu belirtelim ki her yıl 4 ay ve her ay farklı bir mevsim yaşanıyor. Takvim, meydanda bulunuyor. Takvim üzerinden etkinlikler öğrenilebilir ve buna göre hareket edilebilir.

Oyuncunun bilmesi gerektiği bir diğer şey enerji kaynağı. Enerji almak için beslenmek gerekiyor. Eğer bir karakter, yeterince beslenmez ise enerjisiz kaldığı için bayılabilir. Hem kurulacak tarım alanı ile hem de çevredeki bitkilerden besin kaynağı toplanıyor.

Oyundaki bir diğer sistem ilişki sistemi olarak yer almaktadır. Köydeki her karakter ile ilişki kurulabilir. İlişki kurarken insanlara hediyeler vermek, karşı tarafın neyi sevip sevmediğini öğrenmek anlamına geliyor. O kadar detaylı bir ilişki sistemi var ki karakterler, birbirleriyle evlenebilir.

Stardew Valley rehberi yaparken mağarayı da keşfetmek lazım. Oyunda önemli bir yere sahip olan mağara, pek çok maden kaynağına ulaşmayı ve daha farklı şeyler üretmeyi sağlıyor. Mağarada ilerledikçe zorluk seviyesi de artıyor. Belirli katlarda asansör bulunduğu için yeni kat açıldığı an o kat için asansör aktif oluyor. Detaylı rehber için bu bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

CS:GO Fps Gösterme – FPS Gösteri Nasıl Açılır?

Dünya’nın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS:GO için bilindiği üzere anlık…