Settlement Survival incelemesi

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Settlement Survival incelemesi yapıyor olacağız. Bu oyunu almak isteyenlere faydalı olacağını düşünüyoruz.

Yakın zamanda piyasaya sürülen bir oyun olan Settlement Survival hayatta kalma, şehir kurma ve yönetme oyunu olarak yer alıyor. Bu oyun ile birlikte kullanıcılar, diğer şehir kurma oyunlarına göre biraz daha farklı bir deneyim ile karşılaşmış oluyor. Oyunun bilinmesi gereken pek çok şeyi mevcut.

Settlement Survival İncelemesi

Tasarım

Gleamer Studio tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyun, daha yeni bir oyun olmasına rağmen şu ana kadar pek çok kişinin deneyimlediği bir oyun olarak karşımıza çıkıyor olmakta. Tasarımı poligon grafikler olarak yer alan yani düşük grafiklere sahip olan bu oyun, arayüz olarak oldukça başarılı bir adım atmış durumda. Orta çağ grafiklerine ağırlık verilen oyunun sesleri de en iyi şekilde seçilmiş görünüyor.

Oynanış

Oyunun birçok özelliği mevcut. Bunlardan birisi çevre düzenleme. Oyuncu, çevreyi düzenleyerek kendi istediği şekle getirebiliyor. Örneğin su alanını uzatma veya su yüzeyine arazi kurma gibi olaylar, kullanıcıların doğayı daha iyi yönetmesine olanak tanıyor.

Settlement Survival incelemesi

Bir diğer özellik olarak yapı ve yol inşa etme özelliklerinden söz edebiliriz. Bu, şehir kurma oyunlarının klasik özelliklerinden birisi olduğu için detaya girmeye lüzum yok fakat nüfusta yer alan her karakterin kendine özgü değişkenleri mevcut. Yani karakterler, kendi duygu ve düşüncelerine sahip.

Optimizasyon

Settlement Survival incelemesi yaparken oyunun optimizasyonunu da değerlendirmek lazım. Oyun, optimizasyon açısından pek çok sistemde rahatlıkla çalışabilecek durumda. Akıcı bir performans deneyimine imkan tanıyan Settlement Survival, hem Windows hem de Mac OS işletim sisteminde oynanabiliyor. Oyuncuların çoğunun sevmiş olduğu bir oyun olan Settlement Survival, özellikle yavaş ilerlediği için tepkilere yol açıyor. Doğal felaket özelliklerini de bünyesinde barındıran oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Windows 7 veya Mac OS 10.11 X işletim sistemi
  • Intel Core i3-2100 işlemci
  • 4 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 650 ekran kartı
  • 1 GB VRAM
  • DirectX 11
  • 1 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…