RimWorld sistem gereksinimleri

The Sims benzeri bir oyun olan RimWorld sistem gereksinimleri ile bilinmesi gereken oyunlardan birisi olarak yer alıyor.

Günümüzün en popüler oyunları arasında karşımıza çıkan RimWorld, pek çok olanağa sahip olmakla beraber sunduğu özelliklerle de kendisini gösteriyor. Oyunun grafikleri her ne kadar çok gerçekçi olmasa da oyun, mekanikleriyle her şeyin grafikler olmadığını kanıtlamış durumda. RimWorld hakkında bilinmesi gereken birçok detayı paylaşmak isteriz.

RimWorld Hakkında Bilgi

RimWorld, çıktığı günden bu yana 100.000’den fazla oyuncu tarafından satın alınan ve oynanan bir oyun. Ludeon Studios’un geliştirmiş olduğu bir oyun olan RimWorld, koloni kurma ve gelişme tarzı bir oynanışa sahip. The Sims mekanizmasına benzer bir sistemle çalışan oyunda pek çok karakter oluyor ve bu karakterler yönetiliyor.

Üstten bakış açısıyla oynanan oyunda gerçekçilik de yer almakta. Örneğin inşaat yaparken karakterler, gerçekçi bir şekilde nesneleri yerleştiriyor ve binayı tamamlıyor. Bunun yanı sıra oyun içerisinde nüfus artış sistemi de bulunuyor. Nüfus artışı ile birlikte kullanıcılar, koloniyi daha hızlı geliştirebiliyor.

RimWorld sistem gereksinimleri

RimWorld sistem gereksinimleri başlığına geçmeden önce bunlara ek olarak bir diğer özellikten de söz edelim. Oyunda düşmanlar da bulunuyor. Düşmanlara karşı tetikte olmak gerekiyor. Oyuncu, düşmanları isterse serbest bırakabilir veya onları esir alabilir. Kendine has bir dünyaya sahip RimWorld ticaret, karakter analizi, psikoloji ve sağlık gibi pek çok yapıya yer veren geniş çaplı bir oyun.

Oyunda yer alan bir diğer özellik üretim sisteminin yer alması. Her karakter, kendi meslek grubuna göre üretim yaparak koloniyi destekler. Önemli olan koloniyi geliştirmek ve kaliteli bir işleyişe sahip olmak.

RimWorld Sistem Gereksinimleri

Oyunun en düşük sistem gereksinimlerine baktığımızda günümüz sistemlerinin yanı sıra geçmiş yıllarda çıkan sistemlerde de rahatlıkla oynanabilen bir oyun olduğu görülüyor. Oyunun en düşük sistem gereksinimlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Windows 7, Mac OS 10.12, SteamOS veya Linux işletim sistemi
  • Intel Core 2 Duo işlemci
  • 4 GB RAM
  • Intel HD Graphics 4000 ekran kartı
  • Shader Model 4.0
  • 1 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

PowerWash Simulator Özellikleri ve Sistem Gereksinimleri

PowerWash Simulator özellikleri ve incelemesi ile beraber merak ediliyor. Gelin sizlere bu…