Red Dead Redemption 2 incelemesi

Bu başlık altında siz değerli okurlarımız için Red Dead Redemption 2 incelemesi yapıyor olacağız. Umarız bu içerik işinize yarar.

RDR 2, birkaç yıl önce çıkan ve günümüzde halen severek oynanan bir oyun olmakta. Çıktığı günden bu yana pek çok oyuncunun ilgisini çeken ve atmosferi ile insanları büyüleyen RDR 2, RAGE oyun motoru ile geliştirildi. Dan Houser, Michael Unsworth ve Rupert Humphries tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirildi ve Rockstar Games tarafından yayınlandı.

26 Ekim 2018 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkarılan oyun, günümüzde Windows ve Stadia sürümlerinde de yer alıyor. Doğasıyla ve hikayesi ile insanları büyüleyen RDR 2, oyunu tanıtarak ilerleyen bir yapıya sahip olduğu için oyuncular, çevreyi keşfederek oynamış oluyor.

Red Dead Redemption 2 İncelemesi

Tasarım

Oyun, grafik alanında kendini aşmış durumda. Yaptığı çalışma ile harika bir iş ortaya koyan Rockstar Games, grafikleri ile birlikte oyunun gerçekçi doğasıyla ve kaliteli atmosferiyle de insanların ilgisini üzerine çekiyor. Grafiklerin yanı sıra sesleri ile de büyüleyici bir yana sahip RDR 2, yakın zamanda güncelleme desteği almamaya başlasa da halen oynanıyor.

Red Dead Redemption 2 incelemesi

Oynanış

Oyun, 1899 yılının Amerika’sında geçiyor. O dönemin vahşi batısında yer alan RDR 2’nin oynanış mekaniklerine kısa sürede alışmak mümkün. Gerçekçi oynanış mekaniklerine yer veren Red Dead Redemption 2, kaliteli hikayesiyle birlikte oyuncularla buluşuyor. Haydut hayatı yaşamak veya böyle bir bölgede insanlara iyilik yapmak nasıl olurdu? Bu oyun ile bu gibi pek çok an deneyimlenebiliyor.

Optimizasyon

Red Dead Redemption 2 incelemesi yaparken optimizasyondan da bahsetmek gerekiyor. Oyun, performans anlamında kendini aşmış durumda. Güçlü ekran kartı isteyen oyun, artık günümüzü incelediğimizde birçok yeni ekran kartında rahatlıkla çalışabilecek düzeyde. Oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde yer alıyor:

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i7-4770K işlemci
  • 12 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480 ekran kartı
  • 4 GB VRAM
  • 150 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…