önemli Minecraft komutları

Bu başlık altında siz değerli oyuncular için önemli Minecraft komutları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Umarız siz oyuncular için faydalı olur.

Minecraft, 2009 yılından bu yana oynanan bir simülasyon oyunu. Hayatta kalma, mimari çalışmalar yapma ve mini oyunlar oynama gibi pek çok seçeneğe sahip oyunda kullanıcılar, hayal gücünü kullanarak harika olanaklara sahip oluyor. Minecraft’ın en önemli mekanizmaları arasında komutlar yer almaktadır. Komutlar sayesinde pek çok işlem gerçekleştiriliyor.

Önemli Minecraft Komutları

Önemli sayılan komutlardan birisi “/give” komutu olarak yer alıyor. Bu komut, bir eşya alırken kullanılıyor. Kullanımı şu şekilde: “/give <Oyuncu> <Eşya Kodu> <Miktar>”. Her ne kadar bu şekilde kullanılsa da bu komuta ek olarak eşyaya özellikler de eklenebiliyor. Örneğin eşyanın nasıl görüneceği veya eşyada hangi büyülerin yer alacağı.

Oyundaki önemli özelliklerden birisi “/gamerule” olarak bizleri karşılıyor. Bu komut ile birlikte oyun kuralları güncelleniyor. Kullanımı “/gamerule <Kural> <Değer>” şeklinde yer alıyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcı ölen bir oyuncunun envanterindeki eşyaların düşüp düşmeyeceğini belirleyebilir.

önemli Minecraft komutları

Kullanıcılar önemli Minecraft komutları arasında “/effect” komutunu da deneyebilir. Bu komut, oyuncuya efekt vermeyi sağlıyor. Oyuncu görünmezlik, gece görüşü veya acele gibi efektleri bu şekilde iksir içmeden alıyor. Kullanımı “/effect give <Oyuncu> <Efekt> <Süre> <Güç>” şeklinde oluyor.

Bir diğer komut olan “/enchant” ise eşyaya büyü basmak için yer almaktadır. Örneğin bir elmas balta olduğunu varsayalım. Elmas baltaya kırılmazlık ve verimlilik gibi büyüler basılabilir. Kullanımı “/enchant <Oyuncu> <Büyü> <Seviye>” şeklinde olmakta.

Önemli Minecraft komutları arasında “/tp” komutu da bizlerin karşısına çıkıyor. Bu komut, ışınlanmayı sağlıyor. Oyuncu ister bir kullanıcıya ister belirli bir koordinata ışınlanabilir. “/tp <Oyuncu>” şeklinde kullanılıyor. Bir oyuncuyu farklı oyuncuya ışınlamak istenir ise “/tp <Kaynak Oyuncu> <Hedef Oyuncu>” şeklinde kullanılmalı. Eğer koordinata ışınlanılacak ise “/tp <x> <y> <z>” yeterli olmakta. Eğer farklı bir kullanıcı ışınlanılacak ise “/tp <Oyuncu> <x> <y> <z>” yazılmalı. Işınlanma komutu, uzak noktalara hızla ulaşmak için oyuncuların sevdiği bir sistem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Cheat Engine ile Hile Yapma

Cheat Engine ile hile yapıp oyunlarda daha başarılı olmak isteyen pek çok oyuncu mevcut. B…