Oyunity

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimleri

Minecraft, 2009 yılından bu yana geliştirilen bir simülasyon oyunu. Minecraft sistem gereksinimleri hakkında bu yazıda bilgi vereceğiz.

2009 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2011 yılında tam sürüme ulaşan Minecraft, şu anda 1.20 çalışmalarına başlamış durumda. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışan oyun, yeni sürümlerde eskisine göre daha çok kaynak tüketmeye başladı. Eğer 1.12 ve önceki sürümler kullanılacaksa neredeyse pek çok sistem akıcı bir şekilde oyunu oynayabiliyor fakat 1.13 ve sonraki sürümlerde artan kaynak tüketimi sebebiyle daha iyi sistemler gerekiyor. Bu yazı, özellikle güncel sürümlerin sistem gereksinimleri ile ilgili bilgi veriyor.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft oyunu için en düşük sistem gereklilikleri şu şekilde açıklanıyor:

Minecraft sistem gereksinimleri arasında önerilen sistem gereksinimleri ile ilgili de bilgi sahibi olunmalı. Önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde açıklanıyor:

Oyunun bir de yazılım gereksinimleri bulunuyor. Yazılım gereksinimlerini karşılayan her oyuncu, oyunu kusursuz bir şekilde oynamaya başlayabilir. Minecraft 1.12 veya bu sürümün altını oynamak isteyenler için Java 8 gerekiyor. Özellikle son sürümlerde güncel Java sürümü isteniyor. Yapılması gereken şey en güncel JAVA sürümüne sahip olmak. Her sürümde farklı destekler olabilir. Örneğin 1.18’de JAVA 17 sürümünü kurmak gerekiyor. Bu şekilde oyundan en iyi deneyim alınabilir.

Exit mobile version