Minecraft benzeri ücretsiz oyunlar

Bu konuda siz değerli okurlarımız için Minecraft benzeri ücretsiz oyunlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Umarız işinize yarar.

Minecraft, 2009 yılından beri geliştirilen ve 2012 yılında tam sürüm haline dönüşen bir oyun olmakla birlikte 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındı. Oyun, son olarak 1.19 sürümüyle kullanıcılarla buluşsa da halen gelişmesini sürdüren bir yapıya ev sahipliği yapıyor. Bazıları, oyun ücretli olduğu için voxel tarzı bedava oyunlar oynamak isteyebilir. Bununla ilgili pek çok oyuna örnek verilebilir.

Minecraft Benzeri Ücretsiz Oyunlar

CubeWorld

Minecraft’a benzerliği ile bilinen bu oyun, çıktığı ilk zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmişti. Oyuncular, heyecanlı bir şekilde bu oyunu oynuyordu. Oyun, kendini geliştiren yapısıyla dikkat çekse de bir süre sonra gelişmesini durdurdu. Oyuncuların en büyük şikayeti oyunun kendini geliştirmemesi olsa da oyun, sunduğu özelliklerle ve grafiklerle oynanabilecek bir yapıda.

Minecraft benzeri ücretsiz oyunlar

Terasology

Minecraft oyununa oldukça benzeyen bir oyun olan Terasology, voxel temasıyla beraber kendine özgü özellikleri bir araya getirmiş durumda. Oyunda hayatta kalma modunda oynanabilir, mimari çalışmalar yapılabilir veya mini oyun oynanabilir. Çok oyunculu oyun desteğine de sahip olan bu oyunun bir diğer bilinmesi gereken detayı mod desteği içermesi. Geliştiriciler, oyun için çeşitli modlar geliştirerek oyunun daha iyi hale gelmesine imkan tanıyabilir. Mod desteğinin yanı sıra oyunun topluluğu da oldukça büyük. Topluluk sayesinde arkadaş bulmak kolay bir hale geliyor.

Minetest

Minecraft benzeri ücretsiz oyunlar arasında Minetest yer almaktadır. Minecraft’a oldukça benzeyen bir oyun olan Minetest, topluluğu ile birlikte tanınması gereken bir yapım. Aslına bakarsak bu oyundan çok voxel motoru olarak biliniyor. Voxel, Minecraft gibi küp odaklı uygulamalara verilen isim. Voxel tarzı oyun geliştirmek isteyenlerin için böyle bir oyun motoru yapılmış durumda.

Buna rağmen oynamak isteyenler oyunu indirdikten sonra açabilir ve istediği sunucuya bağlanabilir. Geniş harita boyutu, çok oyunculu oyun desteği, doku paketi desteği ve harita oluşturucu gibi özelliklerle ön plana çıkan bu oyun, geliştiriciler için LUA ile oyun yapma ve modlama desteğini bünyesinde barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…