Minecraft 1.20 Yenilikleri

Minecraft 1.20 yenilikleri ile birlikte duyuruldu. Mojang Studios tarafından Minecraft Live etkinliğinde duyurulan yenilikler, dikkatleri üzerine çekiyor.

Minecraft Live, her yıl Ekim ayında düzenlenen bir etkinlik. Bu etkinlikte oylama yapılıyor ve yeni güncelleme hakkında bilgi veriliyor. Bazen canlı oylaması yapılan etkinlikte bazen biyom oylamasına yer veriliyor. Bu yıl 3 farklı canlı arasından seçim yapan oyunculara sniffer, tuff golem ve rascal sunuldu. Oyuncuların seçtiği canlı sniffer oldu.

Minecraft 1.20 Yenilikleri

Minecraft’a eklenecek olan canlılar arasında sniffer yer alıyor. Sniffer, sualtı harabelerinde yer alıyor. Canlıyı keşfettikten sonra kuluçka dönemine yatması gerekir. Sniffer, kuluçkadan çıktıktan sonra dekoratif bitkiler için tohumlar keşfederek yeryüzüne çıkarır. Sniffer, Türkçe anlamıyla koklayıcı olarak açıklanıyor.

Minecraft 1.20 Yenilikleri

Oyuna eklenen bir diğer canlı deve olarak açıklanabilir. Deve, çölde karşımıza çıkan uzun boylu bir hayvan. Tek bir deve iki oyuncu taşıyabilirken aynı zamanda devenin üzerindeki oyuncular devenin yüksekliği sebebiyle canlılar tarafından saldırıya uğramaz. Devenin kalkış ve oturuş animasyonları da güzel bir şekilde tasarlanmış durumda. Deve, kaktüs ile yetişiyor.

Minecraft 1.20 yenilikleri arasında yontulmuş kitaplık da yer alıyor. Artık kütüphane kurarken kitaplıklar daha işlevsel olacak. Kullanıcılar, her bir kitaplığa en fazla 6 kitap ekleyebilecek. Bunlar büyülü kitap, imzalanmayan kitap veya yazılı kitap olabiliyor. Kitaplığın bir diğer ayrıcalığı kızıltaş mekaniğini desteklemesi.

Yeni güncelleme ile birlikte oyundaki bambular artık daha işlevsel hale büründü. Bambular, aynı odunlarda olduğu gibi pek çok şeye dönüştürülebilecek. Özellikle büyük bambu tarlaları kuranlar ve elinde bolca bambu bulunanlar yeni bambu eşyaları sayesinde dekoratif çalışmalara ev sahipliği yapacak. Yeni bambu eşyaları arasında bambu tahtası, bambu mozaik, levha, merdiven, düğme, çit kapı, baskı plakası, kapı, tabela, çit ve çit kapısı yer alıyor. Buna ek olarak oyuna bambudan yapılan bir sal da ekleniyor.

Minecraft 1.20 yenilikleri arasında asılı tabelalar da bizlerle buluşuyor. Bir oyuncu, asılı tabelalar, oyuna dekoratif anlamda renk katacak. Örneğin bir dükkan tabelası yaparken bu tabela güzel durabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kı…