Metin2 oyununun hikayesi

Metin2 oyununun hikayesi insanların araştırmasını yapmış olduğu bir durum. Bu başlık altında Metin2’den söz ediyor olacağız.

Metin2, özellikle eski oyuncu neslinin severek oynadığı ve kendini geliştirmek için pek çok yola başvurduğu bir oyun. Zamanında bot hileleri ile de bilinen bu oyun, geçmişte sıklıkla oynansa da günümüze kadar etkisini kaybetmiş durumda. Oyunu saatlerce oynayıp kendini geliştirenler hatta kendini bu oyuna adayan pek çok oyuncu bulunuyordu. Peki ne oldu da oyun bir anda düşüşe geçti? İşte karşınızda Metin2’nin hikayesi.

Metin2 Oyununun Hikayesi

Kuruluş Dönemi

Metin2, 2004 yılında MMORPG yani devasa çok oyunculu rol yapma oyunu olarak Ymir Entertainment şirketi tarafından yayın hayatına başladı. İlk olarak Güney Kore’de hizmet sunmaya başlayan Metin2, 2005 yılına gelindiğinde Kore ile birlikte Çin’de de aktif sunuculara sahip oldu.

2006 yılının Aralık ayında Gameforge, oyunu satın aldı ve Avrupa sunucusunu kurarak Metin2’nin dünya çapında yayılmasını sağladı. 2007 yılından sonra tam sürüm haline dönüşen oyun, büyüyerek daha fazla oyuncu kitlesine ulaşmaya devam etti.

Metin2 oyununun hikayesi

Yükseliş Dönemi

Metin2 oyununun hikayesi başlığında özellikle bu dönem büyük bir öneme sahip. Çünkü oyunun oyuncu sayısında ciddi artışlar meydana geldi. 2009 yılında hesap çalmaları ve hileler gibi durumlar, Gameforge firmasının canını sıkıyordu. Bu yıl oyun, Z8Games adlı şirkete devredildi ve firma, oyunun yönetiminde söz sahibi oldu.

Düşüş Dönemi

Metin2 oyunu, Z8Games ile birlikte ciddi yükselişler elde etmeye başlamıştı. Oyuncu sayısında artış yaşanan yapım, pek çok etkinlik ve özellik ile beraber oldukça seviliyordu. Oyunun yükseliş döneminde olduğunu gören Gameforge, oyunu tekrardan kendi üzerine alarak kendisi geliştirmeye başladı.

Metin2 oyununun hikayesi burada düşüşe geçti. Gameforge, oyunu kendi üzerine aldıktan sonra yaptığı bazı hatalar sebebiyle yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı ve eski popülerliğini kaybetme yolunda ilerledi.

Bu dönemden sonra Metin2 kaynak kodlarının da sızdırılması ile beraber Metin2 PvP sunucuları açılsa da Gameforge, bu sunuculara dava açtığı için kısa süre sonra kapanıyordu. Oyun günümüzde halen aktif olsa da eskisi gibi aktif bir oyuncu kitlesine sahip değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…