GTA Definitive Edition

GTA Definitive Edition, yakın zamanda hayatımıza giren bir oyun. Bu oyun ile birlikte pek çok olay da gündeme oturdu. Gelin bu olayları inceleyelim.

GTA serisi, Rockstar Games’in geliştirmiş olduğu bir oyun olmakta. Firma, geliştirdiği oyunlar ile her yeni sürümde üzerine ekleyerek daha iyisini çıkarıyor olsa da Grand Theft Auto Definitive Edition ile beraber büyük bir fiyaskoya imza atmış oldu.

GTA Definitive Edition, 2021 yılında ortaya çıkan ve 11 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen bir seri. Bu seride GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas yer alıyor. Grove Street Games tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan oyun Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, Android ve iOS platformlarında kendine yer verdi.

GTA Definitive Edition Oyununun Hikayesi

Grand Theft Auto Definitive Edition, 2021 yılının ortalarında söylentilerle birlikte ortaya çıkan bir haber oldu. Bazı kaynaklarda GTA üçlemesinin yenilenmiş halinin çıkacağı bilgileri yer alıyordu. Bu haberlerin ardından Rockstar Games, 2021 yılının sonuna doğru bir fragman yayınlayarak kullanıcıları heyecanlandıran o duyuruyu paylaşmış oldu.

GTA Definitive Edition

Grand Theft Auto III, GTA Vice City ve GTA San Andreas için 11 Kasım 2021 tarihinde resmî olarak yayınlanan oyun, yayınlandığı andan itibaren pek çok tepki ile karşılaştı. Bu tepkiler arasında oyun içi hatalar yer alıyor. Kalitesiyle bilinen Rockstar Games’e güvenen oyuncular, böyle bir olay ile karşılaştıklarında adeta şoka uğradı.

GTA Definitive Edition serisinde yer alan hatalardan birisi bazı nesnelerin görünmemesiydi. Bunlar arasında köprü yer alıyordu. Köprü görünmese de bir süre sonra görünüyordu. Bir diğer hata bazı objelerin içerisinden geçilmesiydi. Ayrıca dünyanın altına düşme ve yağmur efektinin güzel olmaması gibi durumlar da dikkat çekmişti. Oyun, sonradan aldığı güncellemeler ile daha sorunsuz hale geldi.

Oyunun böyle hatalar yaşamasının nedeni farklı bir firmanın oyunu geliştirmesiydi. Grove Street Games, oyunları farklı platformlara portlamasıyla bilinen bir şirket. Bu şirketin yaptığı hatalar sebebiyle Rockstar Games, ciddi tepkiler ile karşılaşmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…