Forager başlangıç rehberi

Forager başlangıç rehberi ile bilinmesi gereken bir oyun olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu içerikte Forager’ı anlatıyor olacağız.

Hayatta kalma ve gelişme tarzı oyunlar, oldukça seviliyor. Özellikle ek özelliklerle beraber bu tür oyunlar daha güzel hale geliyor. Kullanıcıların tercih edebileceği oyunlardan birisi Forager olmakta. HopFrog tarafından geliştirilen ve Humble Games tarafından yayınlanan bir oyun olan Forager, açık dünyada gelişerek otomasyona doğru gidilen ve rol yapılan bir yapım.

Forager Başlangıç Rehberi

Forager hakkında bilinmesi gereken mekaniklerden birisi harita genişletme olanağı. Oyunda ilk olarak küçük bir adada başlanıyor. Oyuncu, adada gelişerek ilerliyor ve kazandığı paralar ile beraber yeni adalar alıyor. Ada genişledikçe zorluk artarken yeni maceralar da ortaya çıkabilir. Özetle karakter, küçük bir adada başlayıp sonrasında bir sürü adaya sahip oluyor.

Forager başlangıç rehberi

Ada sisteminin yanı sıra bilinmesi gereken bir diğer şey toplama mekanizması. Oyunda çevredeki eşyaları toplamak için bir sistem bulunuyor. Çevrede çiçek, hayvan veya taş gibi çeşitli şeyler yer almakta. Oyuncu, bu şeyleri toplayarak yeni şeyler üretmeli ve gelişmeyi sürdürmeli.

Forager başlangıç rehberi hazırlarken oyuncuların kullanması gerektiği ilk makineler hakkında da bilgi sahibi olması gerekir. Oyunda fırın yer alıyor. Fırın, yemek ve maden gibi şeyleri ısıtmak için yer almakta. Fırın yapmak için 20 taş toplamak gerekiyor. Bir diğer eşya ise araç ve para üretimi sağlayan demir ocağı olarak karşımıza çıkıyor. Bu gibi daha pek çok makine ile beraber otomasyona doğru adım adım ilerleme kaydediliyor.

Oyunun bilinmesi gereken bir diğer özelliği nasıl para kazanılacağı ile ilgili olmakta. Para kazanmak için altın toplamak ve demir ocağında paraya çevirmek gerekir. Bunun yanı sıra bazı araştırmalar yapılarak daha çok para kazanılabilir. Market kurma, hazine toplama ve bunun gibi çeşitli özellikler de para kazanmayı sağlar.

Depolama sisteminin de bulunduğu Forager başlangıç rehberi ile beraber daha pek çok özelliğe yer veriyor. Rol yapmak için görev sisteminin yer aldığı bu oyunda kullanıcılar balıkçılık yapabilir. Balıkçılık için balık ve eşya yakalama aleti mevcut. Bu alet ile beraber balıklar kolaylıkla yakalanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

CS:GO Fps Gösterme – FPS Gösteri Nasıl Açılır?

Dünya’nın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS:GO için bilindiği üzere anlık…