Oyunity

Europa Universalis IV Sistem Gereksinimleri

Europa Universalis IV sistem gereksinimleri

Europa Universalis IV sistem gereksinimleri ile merak ediliyor. Bu başlık altında sizlere oyun hakkında bilgi verip sistem gereksinimlerini açıklayacağız.

EU IV, pek çok strateji severin beğendiği kaliteli bir oyun. Steam’de 79 TL’ye satılan bu oyun, harita üzerinde oynanan büyük strateji ve simülasyon oyunu olarak geçiyor. Tarihsel gerçekliğe dayanarak oynanan EU IV’te sunulan pek çok sistem sayesinde oyun, oyuncuların %86’sı tarafından olumlu yorumlar almış durumda.

Europa Universalis IV

Europa Universalis IV, oyuncunun bir ülkeyi yönetmesine imkan tanıyan detaylı bir strateji oyunu. Yeni başlayan oyuncular için karmaşık gelebilen bu oyun, çok detaylı bir arayüze sahip. Oyunda o kadar çok değişken var ki çeşitli olaylar uygulanabiliyor ve tarih değiştirilebiliyor. Menüdeki detayların yanı sıra yönetim için de sunduğu çeşitlilik ile bilinen EU IV, bu özellikleri sayesinde strateji severlerin gözüne girmiş bir oyun olmaktadır.

Europa Universalis IV sistem gereksinimleri öncesinde birkaç bilgi daha vermek istiyoruz. Derin tarihsel sahneye yer veren Europa Universalis IV oyununda ekonomiyi güzel bir şekilde yönetmek, uluslararası ilişkilere sahip olmak ve bilimsel alanda ilerlemeler kaydetmek gerekiyor.

Steam’deki oyuncu yorumlarını incelediğimizde kullanıcıların genel olarak oyunun zorluğundan ve Türkçe dil desteğine sahip olmamasından şikayetçi olduğu görülüyor. Bunun dışında oyun genel olarak beğenilen bir yapıda.

Europa Universalis IV Sistem Gereksinimleri

EU IV’ün sistem gereksinimlerini incelediğimizde aşırı yüksek bir sistem gereksinimleri olmadığı tespit ediliyor. Oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde:

Önerilen sistem gereksinimleri:

Exit mobile version