Euro Truck Simulator 2 rehberi

Pek çok oyuncunun severek oynamış olduğu tır simülatörü Euro Truck Simulator 2 rehberi ile birlikte yeni başlayanların merak ettiği bir yapım.

Günümüzde araç kullanmak için pek çok oyun ile karşılaşırız. Bu oyunlar arasında Bus Simulator ve DiRT gibi oyunları örnek gösterebiliriz. Bazıları da tır şoförlüğü yapmak isteyebilir. Tır sürmek için de bir oyun bulunuyor. ETS 2 olarak da isimlendirilen Euro Truck Simulator 2, aynı zamanda Türkiye’nin de geçtiği rotalara sahip.

Euro Truck Simulator 2 Rehberi

ETS 2 oyununa yeni başlayanların bilmesi gerektiği şeyler arasında ekonomi sistemi bulunuyor. Oyuncu, bir miktar paraya sahip olur. Rota belirlerken en yüksek fiyata sahip olana odaklanmak daha çok kazandırsa da en yüksek fiyat ile beraber en kısa rotaya da özen göstermek zaman kazandırır. Her nakliyat işinden sonra kazanç elde edilir. Biriken para ile beraber şoför, kendi tırına sahip olabilir. Oyunda pek çok tır modeli mevcut.

Euro Truck Simulator 2 rehberi

Euro Truck Simulator 2 rehberi yaparken bilinmesi gereken bir diğer özellik ceza sistemi olmakta. Araç kullanırken trafik polisi, bazı nedenlerle ceza kesebilir. Bu durum, kârı azaltır. Misal hız sınırı ihlali veya kırmızı ışıkta geçmek gibi durumlar örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra yakıt masrafı ve araç hasarını da göz önünde bulundurmak lazım.

Oyunun kullanıcılara vaat ettiği bir diğer özellik tır galerisi. Kullanıcılar, tır galerisinde gezerek tır modellerini inceleyebilir ve istediği modeli satın alarak o model ile beraber tır şoförlüğü yapabilir. Oyun, bu özelliği sayesinde otomobil sevdalılarının gönlünde taht kurmuş durumda.

Euro Truck Simulator 2 ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey araç kontrolü. Aracı kontrol ederken gerçekçi bir şekilde kullanım sağlanıyor. Buna ek olarak direksiyon seti, bu oyunda destekleniyor. Oyuncular, tır sürerken tırı gerçekçi bir şekilde çalıştırmalı. Bir diğer özellik sürücülerin dönüşlerde sinyal vermesi gerekmesi. Bunun yanı sıra farlar, dörtlüler ve aynalardan arkayı kontrol etme gibi daha pek çok araç özelliği oyun içerisinde mevcut durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

CS:GO Fps Gösterme – FPS Gösteri Nasıl Açılır?

Dünya’nın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS:GO için bilindiği üzere anlık…