Oyunity

En Popüler Factorio Komutları

en popüler Factorio komutları

Factorio, oyuncuların sevmiş olduğu bir fabrika geliştirme ve otomasyon oyunu. Simülasyon tarzı bu oyunda en popüler Factorio komutları bilinmeli.

Factorio, 2020 yılının Ağustos ayında resmî olarak tam sürüme ulaşan bir fabrika kurma oyunu. Zaman zaman güncellemeler ile daha iyi hale gelen Factorio, bununla birlikte birçok oyuncunun bağımlısı haline geldiği bir yapım. Kullanıcılar, kaynak yönetimine odaklanarak üs inşa edecek ve savunma ile birlikte yaratıklardan korunacak. Grafiklerine rağmen bağımlılık yapmasıyla bilinen bu oyun, pek çok işe yarar komuta sahip.

En Popüler Factorio Komutları

Oyunda sıklıkla kullanılan komutlardan birisi “/seed” komutu olarak karşımıza çıkıyor. Bu komutun amacı haritanın tohumunu almak. Özellikle haritayı beğenen oyuncular aynı haritada oynamak için bu yöntemle kodu alıp yeni harita oluşturuyor veya diğer oyuncularla paylaşıyor.

Oyuncuların merak ettiği komutlar arasında eşya verme komutu da yer almakta. Eşya almak için yapılması gereken şey “/c” komutunu kullanmak. Bu komut pek çok amaca hizmet ediyor. Komutun amacından bahsetmek gerekirse komut, Lua kodu çalıştırmak için kullanılıyor. Yani oyuncu, bu komut sonrasında kod yazar gibi yazıyı yazıyor ve istediği eşyayı alıyor. Eşya almak için şu şekilde bir komut girilmesi gerekir: “/c game.player.insert{name=’iron-plate’, count=64}”.

Kullanıcıların normalde sahip olamayacağı 4 eşya bulunuyor. Bu eşyalar bazı özelliklere sahip. Bunlardan birisi “infinity-chest” yani sonsuz sandık. Bu sandığın depolama sınırı bulunmaz. Bir diğer eşya olan “heat-interface” ise sürekli yakıta sahip olan bir ocağa sahip. “infinity-pipe” sınırsız akışkan boru verirken “electric-energy-interface” ise sınırsız enerji hattı için kullanılıyor.

Kullanıcılar en popüler Factorio komutları arasında kazım ve üretim hızlandırma komutlarını da bilmeli. Bu komutlar, daha hızlı işlem yapmayı sağlar. Örneğin “/c game.player.force.manual_mining_speed_modifier=100” komutu, maden hızını arttırırken “/c game.player.force.manual_crafting_speed_modifier=100” komutu ise üretim hızını yükseltiyor.

Bazı oyuncular yaratıkların gücünü değiştirerek daha rahat fabrika geliştirme arzusunda bulunabilir. “/c game.forces[“enemy”].evolution_factor=0.75” komutu sayesinde bu mümkün oluyor. Şunu belirtelim ki değer 0 ile 1 arasında olmalı.

Exit mobile version