Oyunity

En İyi Minecraft Modları

en iyi Minecraft modları

Minecraft, dünyanın en çok satan oyunları arasında listenin başında yer alıyor. Bu doğrultuda en iyi Minecraft modları da merak edilebiliyor.

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft, 2009 yılından bu yana geliştirilen ve güncel olarak Microsoft şirketine bağlı bir oyun. Mojang Studios’un ilerletmiş olduğu bu oyunda mod desteği sayesinde oyuna yeni özellikler eklenebiliyor. Bu içerikte şu modları anlatacağız:

En İyi Minecraft Modları

Decocraft

En popüler modlardan birisi olarak Decocraft modu bizlerin karşısına çıkıyor. Decocraft, Minecraft’a 3.000’in üzerinde model ekliyor. Özetle bu mod, oyuna dekorasyonlar katıyor. Örneğin mod içerisinde oyuncak, bilardo masası, mutfak tezgahı, salıncak ve avize gibi pek çok model bulunuyor. Bu modellerin bazılarının işlevsel olması oyunun daha iyi oynanmasına katkı sunuyor olmakta. Mimari çalışmalar yapmayı sevenler için bu modu öneririz.

Ender IO

En iyi Minecraft modları arasında yer alan bir diğer mod Ender IO olarak yer alıyor. Ender IO, teknik birçok şeyin yapılmasına katkı sağlıyor. Modun bazı özellikleri şunlar: Enerji sistemi kurma, enerji depolama, ışınlanma, enerji aktarımı, elektrikli makineler.

Applied Energistics 2

Karşımıza çıkan bir diğer mod olan AE2, elektronik depolama ile ilgilenmek ve yer tasarrufu sağlamak isteyenler için önemli bir mod olmakta. Bu mod, elektronik ortamda eşyaların depolanmasına imkan tanıyarak eşyaların daha az yer kaplamasına olanak tanırken aynı zamanda tüm eşyalara tek bir noktadan ulaşmaya imkan tanıyor. Örneğin tek bir sürücü 10 disk alıyor. 1 disk 128.000 eşya aldığı takdirde tek bir blok içerisinde 1.280.000 eşya depolanabiliyor.

Mekanism

Bir diğer mod olan Mekanism modundan da söz edebiliriz. En iyi Minecraft modları arasında bulunan Mekanism, mekanik açıdan pek çok özelliğe yer veriyor. Yani modun amacı oyuncuların teknik işlerle uğraşmasını sağlamak. Bu özellikler arasında şu özelliklerden bahsedebiliriz:

Exit mobile version