Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 vakası, günümüz oyuncu neslinin bildiği bir olay. Çünkü 2020 yılında yaşandı. Bu olay hakkında bilinmesi gerekenleri aktardık.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. CD PROJEKT RED tarafından yayınlanan bu oyun, Steam’de genel olarak olumlu yorumlara sahip. İlk çıktığı zamanlar ise pek çok eksiği bulunuyordu. Özellikle oyundaki ciddi hatalar, kullanıcıları çileden çıkarmıştı. Zaman içerisinde kendini düzelten oyun, Cyberpunk 2077 vakasıyla anılmaya başlandı.

Cyberpunk 2077 Vakası

Cyberpunk 2077 projesi, ilk olarak 2012 yılında geliştirilmeye başlandı. Mike Pondsmith tarafından ortaya atılan bir fikir olan bu oyun, o dönemden beri pek çok fragman ile oyuncuları büyülemeyi başardı. 2013’te ilk fragmanı yayınlayan ekip, ilerleyen yıllarda oynanış videosuna da yer verdi.

2019 yılına gelindiğinde artık oyuncular bu kadar süredir geliştirilen oyun için büyük bir proje beklemeye başlamıştı. Bu yıl oyunun 16 Nisan 2020 tarihinde çıkacağı duyurulmuş olsa da bu tarih sonrasında 17 Eylül’e ertelendi. Bununla da kalmayan ekip oyunun çıkış tarihini tekrar erteleyip 19 Kasım’a öteledi. Evet, oyun yine ertelendi ve 10 Aralık’ta çıkış yapma kararı aldı.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 vakası daha oyun çıkmadan başlamıştı. Çünkü oyunun çıkış tarihi geciktikce firmanın hisseleri değer kaybediyordu. Yapımcı, çok kaliteli bir oyunu piyasaya sürmek istiyordu fakat henüz hazır değildi. 10 Aralık tarihi de firma için erkendi, çünkü oyun henüz hatalarla doluydu.

Şirket, bazı kesimlerden tehdit mesajları almaya başlayınca artık oyunu 10 Aralık’ta yayınlama kararı aldı. Oyun yayınlandıktan sonra ise birçok optimizasyon hatası nedeniyle CD PROJEKT RED’de ciddi bir değer kaybı yaşandı. Örneğin oyun PlayStation 4 konsolunda 15 FPS veriyordu. FPS düşmesi ve çökme sorunlarının dışında oyun içi hatalar da mevcuttu.

Oyun PlayStation 4 ve Xbox One’da 55 puan alırken PC için 87 puana sahip oldu. Pek çok eleştirmen de oyuna PC için yüksek puan verdi. Bu hataların ardından CD PROJEKT RED, özür metni paylaştı ve hataları sonraki güncellemelerde çözerek oyunculara ücretsiz içerikler dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…