CS:GO incelemesi

Counter Strike: Global Offensive, yıllar geçse de halen popülerliğini koruyor. Oyuna yeni başlayanlar için CS:GO incelemesi yapıyor olacağız.

Steam, Valve tarafından kurulan bir mağaza olmakla birlikte CS:GO oyunu da Valve’nin geliştirdiği bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde özellikle CS 1.6 oyunu, sevilen bir oyun idi. Bu oyun ile beraber Valve, pek çok sürüm geliştirmiş olsa da en popüler oyun CS:GO oldu. Bu oyunda pek çok e-spor turnuvası da düzenleniyor. 21 Ağustos 2012 tarihinde çıkarılan oyun için bilinmesi gerekenleri derledik.

CS:GO İncelemesi

Tasarım

CS:GO, grafik ve ses tasarımı olarak başarılı bir duruşa sahip. Arkaplan müzikleriyle de insanların ilgisini çekmeyi başaran ve oyuncuları hırslandıran bu oyun, eskiye oranla yaptığı son güncellemelerde daha iyi grafiklere sahip oldu. Haliyle oyun kalitesi yeni nesile uygun hale gelirken oyunun sistem gereksinimleri de yükselmiş oldu.

CS:GO incelemesi

Oynanış

CS:GO incelemesi yaparken oynanışa da değinmek gerekir. Oyunun oynanışını incelediğimizde gayet başarılı bir performans gösterdiğini açıklamak gerekiyor. Mike Morasky’nin bestelerini yapmış olduğu bu oyun, şu anda Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox 360 ve Linux işletim sisteminde yer alıyor. Kullanıcılar, gerçekçi savaş mekaniklerine sahip bu oyunda oynamakla kalmayıp rütbe yükselmek için canla başla mücadele edebilir veya topluluk içeriklerinden yararlanarak farklı deneyimler elde edebilir.

Optimizasyon

CS:GO, eskiden daha düşük sistemlerde rahatlıkla oynansa da günümüzde daha kaliteli sistem isteyen bir oyun haline geldi. Bunun sebebi oyunun yeni nesile göre güncelleniyor olması. Haritadan haritaya FPS farklılığı görülebilir. Türkçe dil desteğine de sahip olan oyunun en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde yer alıyor:

  • Windows XP, Mac OS 10.11 veya Ubuntu 12.04 işletim sistemi
  • Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 işlemci
  • 2 GB RAM
  • DirectX 9.0c
  • Pixel Shader 3.0
  • 256 MB VRAM
  • 15 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…