Crusader Kings II incelemesi

Bu içerik ile beraber sizler için Crusader Kings II incelemesi yapmak istiyoruz. Umarız siz oyuncu okurlar için faydalı bir yazı olur.

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan CK II, Europa Universalis IV benzeri teması ile insanların dikkatini üzerine çeken bir oyun. Daha farklı bir oynanış stiline sahip olan Crusader Kings II, ücretsiz olmakla beraber bazı genişleme paketlerine yer veriyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizlere oyun hakkında bilgiler verelim.

Crusader Kings II İncelemesi

Tasarım

Oyunun grafiklerini incelediğimizde gayet güzel bir tasarıma sahip olduğu görülmekte. Harita üzerinde oynanan CK II, arayüz üzerinden yönetilen bir mekanizmaya sahip. Oyuncular, oyunu stratejik adımlarla oynayarak arayüzdeki menülerden en iyi şekilde faydalanmalı.

Ses ve müzikleriyle kaliteyi ortaya koyan oyunun en dikkat çekici yanı detaylı bir arayüze sahip olması. Yeni başlayanlar için arayüz karmaşık gelebilir fakat öğrendikçe oyunda profesyonelleşmek mümkün hale geliyor.

Crusader Kings II incelemesi

Oynanış

Crusader Kings II incelemesi yaparken oyunun oynanışı hakkında da bilgi vermek lazım. Oyun, az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi karmaşık bir arayüz içeriyor. Yani oldukça detaylı. Arayüz ve diyaloglardan oluşan bu oyunda İngilizce diline hakim olmak veya Türkçe dil eklentisi kurmak gerekiyor. Özetle oyun, sunduğu muazzam özellikler ile pek çok oyuncunun gönlünü kazanmış durumda.

Oyunun özellikleri arasında 32 kullanıcıya kadar çok oyunculu destek, 1066 ile 1337 yılları arasında başlayıp 1453 yılına kadar gelişmek, feodal ağı genişletmek, savaşlara karşı mücadele vermek ve bu gibi çeşitli özellikler yer alıyor.

Optimizasyon

Oyuncuların oyun için eleştirdiği en büyük kısım oyunun Türkçe dil desteği olmaması. %90 oranında olumlu yorumlara sahip olan CK II’nin en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde yer alıyor:

  • Windows 7 64 bit, Mac OS 10.11 veya Ubuntu 16.04 işletim sistemi
  • Intel Pentium 4 veya AMD 3500
  • 4 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 8800 veya ATI Radeon X1900 ekran kartı
  • 512 MB VRAM
  • DirectX 9.0c

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

En Çok Satan Oyunlar (Steam)

Steam, günümüzün en büyük oyun satış platformu. Bu doğrultuda sizlere en çok satan oyunlar…