Cheat Engine ile hile

Cheat Engine ile hile yapıp oyunlarda daha başarılı olmak isteyen pek çok oyuncu mevcut. Bu başlık altında bu uygulamayı anlatacağız.

Cheat Engine, hile motoru olarak yer alan bir yazılım. Amacı, uygulamanın içerisindeki değişkenleri güncellemek. Her oyunda başarılı bir sonuç göstermese de bazı oyunlarda harika bir şekilde çalışan Cheat Engine, oyundaki pek çok değişkenin güncellenmesine olanak tanıyor. Örneğin para, asker sayısı veya seviye gibi değişkenler güncellenebiliyor.

Cheat Engine

Cheat Engine ile hile yapmayı anlatmadan önce uygulamadan bahsedelim. Az önce de bahsettiğimiz gibi bu uygulamanın amacı uygulama değişkenlerini güncellemek. Oyunlar ile birlikte uygulamalarda da çalışması mümkün olan bu motor Windows ve Mac OS işletim sisteminde yer alıyor.

Hile motoru, çalışan uygulamayı tarayarak değişkenleri ortaya çıkarıyor. Kullanıcı, isterse belirli değişkenleri filtrelerle çekebiliyor. Sonrasında ise bu değişkenler elle güncelleniyor. Uygulamanın kaydetme özelliği de bulunmakta. Bu sayede kayıtlı veriler uygulamada sonradan da kullanılabilir oluyor.

Cheat Engine ile hile

Şunu ifade edelim ki eğer Cheat Engine ile hile yapılmak isteniyor ise ve bu hile çok oyunculu oyunlarda kullanılacaksa bunun başarılı olmayacağını açıklayalım. Başarılı olsa da işlem sunucu tarafında onaylanmaz. Peki neden? Bunun sebebi çok oyunculu oyunlarda verilerin sunucuya depolanması. Bundan dolayı güvenlik katmanı bulunuyor ve kontrol sağlanıyor. Bu şekilde hileli verilerin önüne geçiliyor olsa da bazı açıklardan yararlanan insanlar mevcut.

Cheat Engine ile Hile Yapma

Öncelikle bu bağlantı üzerinden Cheat Engine indirilmeli ve bilgisayara kurulmalı. Uygulamayı başlattıktan sonra yanıp sönen bilgisayar simgesine basılmalı. Değişkenleri güncellenecek olan uygulamanın açık olması gerektiğini de belirtelim. Sonrasında uygulama seçilmeli ve “Open” butonuna basılmalı.

Örneğin oyundan yola çıkarak ilerleyelim. Eğer oyunda altın sayısı güncellenecek ise “Value” kısmının yanındaki yere altın miktarı girilmeli. Altın miktarının bu sırada değişmemesi gerekiyor yoksa eksik sonuçlar çıkar. Sonrasında “First Scan” butonuna basılmalı.

Sonuçların sadeleşmesi için altın miktarı güncellenmeli ve motordaki “Value” kısmına güncel altın miktarı girilmeli. “Next Scan” butonuna basıldıktan sonra daha az sonuç veya tek sonuç çıkar. Veriyi güncellemek için sol tarafta çıkan bir veya birden fazla sonucu tıklayarak aşağı indirmek lazım. Alt kısımda bulunan “Value” kısmındaki sayıya tıklayarak değeri güncellemek yeterli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Terraria Komutları ile Oyunda Hız Kazanın

Terraria komutları ile oyunu daha hızlı oynamak mümkün. Peki hangi komutlar ile Terraria o…