Battlefield 2042 ücretsiz

Battlefield 2042 ücretsiz oluyor. Yakın zamanda açıklanan duyuruya göre EA Games, oyunu kısa süreliğine bedava yapıyor olacak.

Battlefield serisi, oyuncuların beğenmiş olduğu bir yapım olmakla beraber savaş mekanikleri ile ön plana çıkan bir oyun. Yeni oyunu incelediğimizde oyunun pek çok teknik detayı ön plana çıkıyor. Yapım, her ne kadar kaliteli bir şekilde geliştirilse de Battlefield 2042’de meydana gelen optimizasyon sorunları ve oyun içerisindeki hileli oyuncular, oyunun popülerliğini düşüren bir etken oldu. EA, bu olaylardan ötürü yeni bir kampanya başlattı.

Battlefield 2042 Ücretsiz Hale Geliyor

Battlefield 2042 Aralık ayında bedava olarak oynanabiliyor hale gelecek. EA’nın resmî web sitesinde yapılan duyuruya göre oyunun ücretsiz olarak yayınlanacağı platformlardan birisi Steam olarak paylaşıldı. Steam’de Aralık ayında bir süreliğine ücretsiz olacak bu oyunu oyuncular deneyebilecek. Beğenen oyuncular oyuna para verip sürekli oynama imkanına sahip olacak.

Battlefield 2042 ücretsiz

Bir diğer platform olarak Xbox karşımıza çıkıyor. Xbox platformunda da oyunun Aralık ayında bedava olacağı söylenirken aynı zamanda PlayStation oyuncuları için de oyun, ücretsiz bir şekilde denenebilecek.

Battlefield 2042 ücretsiz olacak fakat bununla birlikte oyunculara ödüller de verilecek. Ödül paketi Battlefield 2042 hoş geldin paketi olarak açıklanıyor. Oyuna ücretsiz erişim sağlayanlar 15 harita, 100’den fazla materyal, 40 araba, 13 özel eşya ve 6 oyun modunun keyfini çıkaracak.

Bu bilgilere ek olarak oyunun EA Play ve Xbox Game Pass’te de yer alacağı duyuruldu. Kısa süreliğine bedava olacak oyun ile birlikte abonelik sahibi olanlar daha uzun süreyle oyunu oynama imkanına erişiyor. Oyun, Steam üzerinde 1 ile 5 Aralık tarihlerinde bedava olurken Xbox’ta 1 ile 4 Aralık ve PlayStation’da 16 ile 23 Aralık tarihlerinde ücretsiz olarak oynanabilir hale gelecek.

Oyunun en düşük sistem gereksinimleri:

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i5 6600K veya AMD Ryzen 5 1600 işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560 ekran kartı
  • DirectX 12
  • 100 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

Surviving Mars İncelemesi

Olumlu eleştirilere sahip bir yapım olarak karşımıza çıkan Surviving Mars incelemesi ile b…