Astroneer rehberi

Astroneer, simülasyon ve otomasyon yapma oyunu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu başlıkta sizlere Astroneer rehberi sunuyor olacağız.

Astroneer, yıllardır var olan ve büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan sevilen bir oyun. Steam’de son incelemelerde %95 olumlu yorum alan oyun, genel olarak %91 olumlu oya sahip. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan oyun hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Astroneer Rehberi

Başlangıç Yapmak

Astroneer oynarken başlangıçta bilinmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunlardan birisi oyun içi rehber. Kullanıcılar zorlandığında rehbere ulaşarak buradan oyun hakkında bilgi alabiliyor. Türkçe dil desteğine sahip olan oyun, rehberde de Türkçe dile yer veriyor.

Oyunun bir diğer özelliği çanta olarak bilinmekte. Oyunda bulunan çanta, kullanıcıların eşya depolamasını ve bu eşyaları işlemesini sağlıyor. Çantada birçok depolama alanı mevcut. Her depolanan eşya gerçekçi bir şekilde çantada yer alıyor. Yani çanta, karakterin sırtında bulunurken eşyalar, çantada görünüyor. Çantaya eşya eklemek için eşyayı fare ile alıp çantaya yerleştirmek yeterli.

Astroneer rehberi

Gelişmek

Oyunda gelişmek için kaynak toplamak ve yeni makineler üretmek lazım. Kaynak toplamak için kullanıcının elinde bir makine yer alıyor. Bu makine ile birlikte sol tıklama yapıldığında çevredeki kaynaklar alınabilir. Çiçek, taş, maden ve bunun gibi çeşitli kaynaklar yer alıyor.

Kaynak toplarken oksijen sorununa karşı dikkatli olunması gerekir. Karakter aslında farklı bir gezegende bulunuyor. Bundan dolayı çevrede oksijen yok. Oksijen, merkez üssünde yer alsa da oyuncu, oksijen alanını genişletebilir. Sırt çantasında çubuklar bulunur. Bu çubukları yere yerleştirerek oksijen alanı daha da genişler.

Astroneer rehberi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey üretim yapmak. Pek çok üretim aracı var. Bunlardan birisi 3D baskı aracı olarak yer alıyor. Bu araç, çeşitli eşyaları üretir. Bunun yanı sıra bilinmesi gereken bir diğer husus enerji olmakta. Makinelere enerji verirken makinede bulunan fişin enerji hattına bağlanması gerekir. Bu şekilde oyun yapımcıları, gerçekçi bir sistem düşünmüş durumda. Bundan sonra yapmanız gereken oyunu keşfedip ilerlemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşine yarayabilir

CS:GO Fps Gösterme – FPS Gösteri Nasıl Açılır?

Dünya’nın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS:GO için bilindiği üzere anlık…